European Championship Cart Race 2010

Reigers 2010, Austria

img_0933_medW dniach 18 - 21 Listopada 2010 odbyły się IV Mistrzostwa Europy - FISTC-Cart European Championship - w Reingers w Dolnej Austrii. Były to największe do tej pory mistrzostwa w historii odbywających się Mistrzostw Europy typu Off-Snow; udział wzięło ponad 120 maszerów. Warunki pogodowe stanowiły ekstremalne wyzwanie zarówno dla psów jak i maszerów. Deszcz, śnieg i mgły. Już w pierwszym dniu trasa była rozmoknięta, z głębokim grząskim błotem. Można się pokusić o stwierdzenie, że była to walka z błotem! Hodowca Austrian Wolf (Peter Salzlechner)oraz Racing Team wystartowali w kategorii Scooter z jednym psem. Roman Schönfeld razem z psem Peter’a Appanachi’s w Breaveheart Lupus Austriae (Brave) – wspaniałym młodym psem, ojcem naszych szczeniąt z miotu C /Rita & Brave/ od pierwszego dnia wysunął się na prowadzenie - 3,5 minuty przewagi nad faworytem Sepp Brugger, który w krótkim czasie zmienił kategorię z D2 na Scooter. Peter Salzlechner wraz z suką Commanchero Austrian Wolf ( córką naszego Togiaka i Aditi ) pozostawał tylko ze stratą jednej minuty za Sepp Brugger. Ogólnie rzecz biorąc, w kategorii Scooter czynnikiem determinującym wydajność jest nie tylko siła i prędkość malamuta ale również maszera. Malamut może być doskonały, ale jeśli maszer nie może dotrzymać mu kroku nie jest możliwe aby ten team osiągnął sukces. I odwrotnie, nie ważne jak dobry jest maszer, jeśli malamut nie jest w stanie rozwinąć odpowiedniej prędkości, nie jest wytrzymały również nie osiągną super wyniku. Dlatego Peter musi jeszcze popracować nad sobą aby mógł wraz z wyśmienitą suką Commanchero sięgnąć po najwyższe laury.


Po 3 rundach Roman Schönfeld miał przewagę 08:49 minut nad Sepp Brugger, efektownie i przekonywująco wykazał wyjątkową siłę i determinację Brave’a i swoją własną. Tym samym udowodnił w imponujący sposób, że doskonały pies wystawowy może być wyśmienitym psem zaprzęgowym w wyścigach na najwyższym, profesjonalnym poziomie!

Gratulacje dla nowych Mistrzów Europy Römi Schönfeld i wyjątkowego malamuta APPANACHI’S BREAVEHEART Lupus Austriae – ojca naszych szczeniąt!!!!

Wielkie gratulacje również dla Peter’a i COMMANCHERO Austrian Wolf za zajęcie trzeciego miejsca w tych Mistrzostwach!

Dziękuję Peter za relację!