Kim jesteśmy?

No cóż, zawsze tak jest, że najtrudniej pisać jest o samym sobie. W naszym domu zawsze mieszkały zwierzęta; koty, papugi, świnki morskie, króliki miniaturki, które następnie osiągały rozmiary wielkich króli  . Przez wiele lat mieszkaliśmy w centrum Łodzi i uważaliśmy, że trzymanie dużego psa w mieszkaniu nie jest najlepszym pomysłem. Marzyliśmy o wilczarzu irlandzkim, a sam środek milionowego miasta to nienajlepsze miejsce dla tak aktywnego zwierzęcia. Przyszedł jednak czas, gdy przenieśliśmy się do własnego domu z ogrodem na obrzeżach Łodzi. Piękne okolice zachęcały do długich spacerów i aktywnego spędzania wolnego czasu. Artur zawsze marzył o pięknym koniu arabskim; wybraliśmy się więc na wystawę koni i do domu wróciliśmy z ........ MALAMUTEM!!! malutki Dex i jego kość

Dex, bo to on właśnie jako pierwszy malamut zamieszkał z nami, był przeuroczą, puchatą kulką, ciekawy świata i ludzi. Godziny spędzone w internecie w poszukiwaniu informacji o rasie, wyszukiwanie artykułów, zdjęć i hodowli zaowocowały wielką pasją i ogromnym szacunkiem i pokorą do tej niepowtarzalnej rasy. Nasza wspólna pasja i marzenia doprowadziły do decyzji o założeniu hodowli alaskan malamutów. Urzekły nas swoim wielkim oddaniem i przywiązaniem do człowieka przy równoczesnym zachowaniu niezależności i własnego zdania.

 

A oto my:

Artur z malamutami (Togiak i Gina)Artur - z wykształcenia magister sztuki, absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi. W hodowli zajmuje się marketingiem, promocją, naszą stroną internetową, sprawami technicznymi, Asystent Kynologiczny Grupa V FCI - wszystkie rasy, Komisarz i członek komitetów organizacyjnych łódzkich wystaw, organizator łódzkich zawodów w weight pullingu.

 


Gizela z malamutamiGizela - z wykształcenia germanistka, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. W naszej hodowli zajmuję się przede wszystkim naszymi psami, karmię, przygotowuję do wystawy, wystawiam, opiekuję się szczeniętami. Wspólnie chodzimy na spacery z naszymi psami, aktywnie spędzamy z nimi czas. Jestem Krajowym Sędzią Kynologicznym Grupa V FCI - wszystkie rasy, aktywnie uczestniczę w życiu kynologicznym Oddziału ZKwP, Sekcji V Grupy,jestem członkiem komitetu organizacyjnego zarówno wystaw międzynarodowych jak i Klubowej Szpiców. Aktywnie działałam w Klubie Rasy Alaskan Malamute i przez okres pierwszej kadencji zarządu KRAM pełniłam funkcję V-ce Przewodniczącej d/s Organizacyjnych.

 


cKrzysztof - student łódzkiej PWSFTviT, wydział aktorski. Artysta w pełnym tego słowa znaczeniu. Od dziecka wygrywał kastingi do różnych programów dla dzieci, etiud filmowych czy poważnych, pełnometrażowych filmów. Skończył szkołę muzyczną w klasie fortepianu i świetnie gra na tym instrumencie.

 

 

 


JacekJacek - to nasza prawa ręka w prowadzeniu hodowli. Uwielbia zwierzęta i nasze psy z wielką wzajemnością. Trenuje z naszymi psami, biega, jeździ w amatorskim zaprzęgu. Absolwent szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Obecnie przygotowuje się do egzaminów na weterynarię.

 

 

 


czerwony alaskan malamute Illa KuvianartokZapraszamy wszystkich miłośników zwierząt, nie tylko malamutów do odwiedzenia naszej strony, do wirtualnej podróży po świecie kynologii. Jesteśmy otwarci i zawsze chętnie odpowiemy na pytania lub po prostu porozmawiamy o malamutach, najwspanialszej rasie na świecie. Jeśli chcecie odwiedzić naszą hodowlę, zobaczyć, jak żyjemy razem z naszymi psami, zadzwońcie, umówimy się na spotkanie! Jesteście zawsze dla nas miłymi gośćmi.

Artur, Gizela, Krzysztof, Jacek i Malamuty!!!